lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

WRZESIEŃ MINĄŁ U PROMYCZKÓW

10 października 2017

Czyli słów i zdjęć kilka o tym, co się u naszych 4-latków działo...

14.09.17 grupę PROMYCZKÓW odwiedził policjant – tata Julii, który został poproszony o zaprezentowanie swojego zawodu. Dzieci zapoznały się z rolą i zadaniem policji, zrozumieniem wartości zawodu policjanta. Gość przekazał dzieciom, że warto zaufać policjantowi jako osobie, która może nam pomóc. Przypomniał, że dzieci nie powinny podejmować rozmowy z nieznajomymi osobami oraz jak należy postępować w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa. Była też mowa o bezpiecznym zachowaniu w przedszkolu, na placu zabaw i w domu oraz w czasie włączenia się w ruch pieszych na drodze. W tym roku będziemy chcieli zapoznać się z zawodami rodziców z naszej grupy. Dlatego to dopiero początek…

 

20.09.17 Kolejna wizyta, tym razem spotkanie z mamą Zosi lekarzem – pediatrą. Pani Marta opowiedziała nam o pracy lekarza dziecięcego, zademonstrowała bandażowanie ręki, nogi, mierzenie ciśnienia. Przypomniała nam o zdrowym stylu życia – ważne są szczególnie właściwe odżywianie, ruch i odpoczynek.

 

Można też podejrzeć nasze wrześniowe zajęcia: przeliczanie przy pomocy korków i fasolki, krojenie owoców na sałatkę i szaszłyki oraz nasze wspólne zabawy w sali.

 

/s. Ewa/

GALERIA - ZAPRASZAMY

Created by Alicja Pachuta with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.