WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA

04 marca 2018

MIŁOŚĆ LECZY ZE ŚLEPOTY – pod takim hasłem, w sobotę 3 marca 2018 r., odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla rodzin naszych przedszkolaków. Wzięło w nim udział ponad 70 osób. Posługę słowa pełnił ks. Wojciech Hackiewicz z Siedlec.

Podczas gdy rodzice mieli swoje spotkania: konferencje tematyczne dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego, wspólną adorację, różaniec, sakrament pokuty - dzieci pod opieką sióstr miały zorganizowany czas wypełniony: zabawą, śpiewem, rozmowami dotyczącymi przeżywania wielkiego postu, przedszkolną drogą krzyżową i zajęciami plastycznymi dotyczące tematu skupienia.

Zwieńczeniem dnia była Eucharystia dla wszystkich uczestników skupienia. Rodzice czytając i śpiewając psalm podjęli funkcje liturgiczne, a dzieci przygotowały modlitwę wiernych i procesję z darami, w czasie której złożyły przygotowane prace plastyczne.

Oprócz wspólnoty modlitwy przeżywaliśmy wspólnotę stołu – na tę okoliczność przedszkolna sala gimnastyczna przekształciła się w wielką jadalnię, a wejście do przedszkola w kawiarenkę. Siostry przygotowały dla wszystkich pyszny obiad z klasztornej kuchni. Rodzice zaś zadbali o słodki poczęstunek nie tylko na czas obiadu, ale także na tzw. przerwy kawowe i agapę.

GALERIA - ZAPRASZAMY