lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA

04 marca 2018

MIŁOŚĆ LECZY ZE ŚLEPOTY – pod takim hasłem, w sobotę 3 marca 2018 r., odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla rodzin naszych przedszkolaków. Wzięło w nim udział ponad 70 osób. Posługę słowa pełnił ks. Wojciech Hackiewicz z Siedlec.

 

Podczas gdy rodzice mieli swoje spotkania: konferencje tematyczne dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego, wspólną adorację, różaniec, sakrament pokuty - dzieci pod opieką sióstr miały zorganizowany czas wypełniony: zabawą, śpiewem, rozmowami dotyczącymi przeżywania wielkiego postu, przedszkolną drogą krzyżową i zajęciami plastycznymi dotyczące tematu skupienia.

 

Zwieńczeniem dnia była Eucharystia dla wszystkich uczestników skupienia. Rodzice czytając i śpiewając psalm podjęli funkcje liturgiczne, a dzieci przygotowały modlitwę wiernych i procesję z darami, w czasie której złożyły przygotowane prace plastyczne.

 

Oprócz wspólnoty modlitwy przeżywaliśmy wspólnotę stołu – na tę okoliczność przedszkolna sala gimnastyczna przekształciła się w wielką jadalnię, a wejście do przedszkola w kawiarenkę. Siostry przygotowały dla wszystkich pyszny obiad z klasztornej kuchni. Rodzice zaś zadbali o słodki poczęstunek nie tylko na czas obiadu, ale także na tzw. przerwy kawowe i agapę.

 

GALERIA - ZAPRASZAMY

 

Created by Alicja Pachuta with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.