WIELKANOCNE WARSZTATY

20 marca 2018

W piątek 16.03 odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty pisankarskie. Wzięły w nich udział dzieci z najstarszych grup - Kropelek i Gwiazdeczek. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o tradycjach wielkanocnych, poznaliśmy różne techniki malowania jajek, i sami mieliśmy okazję wypróbować jedną z nich- batikową. Wymagała ona od dzieci dużego skupienia oraz zachowania zasad bezpieczeństwa. Wzory na pisankach robiliśmy ciepłym woskiem, a później jajka zostały zafarbowane. Dzięki gościom z Muzeum Regionalnego poczuliśmy już klimat Świąt Wielkanocnych, dziękujemy za ciekawe warsztaty i miło spędzony czas.

/p. Iwonka/

GALERIA - ZAPRASZAMY