WEEKEND MAłŻEŃSKI - ZAPROSZENIE

12 marca 2019

SPOTKAĆ SIĘ W DIALOGU - KONTAKT MIĘDZY NAMI

Celem warsztatów jest zdobycie praktycznych umiejętności w prowadzeniu małżeńskiej komunikacji. Przeważająca większość trudności w małżeństwie ma swoje źródło w nieumiejętności rozmawiania ze sobą. Nie tylko przerywamy sobie nawzajem, ale w ogóle nie słuchamy siebie. Wydaje nam się, że doskonale wiemy, co drugi chce powiedzieć i odpowiadamy zanim jeszcze zdąży otworzyć usta. A jeżeli już mówi, to jakże czekamy tylko, aż skończy, żeby samemu coś powiedzieć. Już w czasie, gdy mówi, przygotowujemy odpowiedź… . Najdziwniejsze jest to, że słyszymy często tylko to, co chcemy usłyszeć, słuchamy selektywnie. W efekcie więc nie słyszymy tego, co najważniejsze. Słuchamy wybiórczo… Nauczmy się spotkania w dialogu.

Prowadzi o. Piotr Zajączkowski

Termin: 5 - 7 kwietnia 2019

Miejsce: Łuków - Przedszkole św. Jana Pawła II - Siostry Nazaretanki,

ul. 11 listopada 5

Koszt: 200 zł od pary – ZAPISY WYŁĄCZNIE PRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ:

W czasie Rekolekcji zapewniamy:

• Materiały do pracy własnej
  • Zapewniamy napoje i słodycze, obiad w sobotę
  • Intymny klimat małżeński przy dobrej muzyce

• NIE ZAPEWNIAMY noclegów ani posiłków oprócz obiadu w sobotę na zasadzie cateringu.
  • NIE ZAPEWNIAMY OPIEKI DO DZIECI

Ramowy program rekolekcji:

Piątek:

19.00 Rozpoczęcie rekolekcji, kilka słów o sobie, wprowadzenie w tematykę weekendu
do około – 22.00 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko), na koniec krótka modlitwa i powrót do domu.

Sobota:

9.00 Modlitwa poranna
9.15 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
13.00 Obiad
14.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu - Modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskich / możliwość spowiedzi w konfesjonale (kościół)
15.00 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
18.30 Modlitwa i powrót do domu.

Niedziela:

8.00 Wspólna Eucharystia
10.00 Praca warsztatowa + przerwa
12.30 Podsumowanie rekolekcji - Obrzęd Przebaczenia i Zerowania.
13.00 Zakończenie rekolekcji i powrót do domu.