WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ

27 kwietnia 2018

25 kwietnia nadszedł czas długo wyczekiwanej przez Obłoczki wycieczki do Warszawy. Dzieciom towarzyszyli rodzice i wychowawczynie. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem i nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta, które barwnymi legendami urozmaicała nam p. Małgosia. Pokazała nam gdzie mieszkał Bazyliszek, księcia zaklętego w kamień i dzwon, który spełnia marzenia. Po krótkim spacerze udaliśmy się do Teatru Małego Widza na spektakl "A kuku!" Śmiechu i radości nie było końca. Wspaniała aktorka przeniosła dzieci w świat wyobraźni, kreatywnie wykorzystując zwykłe kartonowe pudła, które dzięki odrobinie fantazji stawały się psem, butami, telefonem czy zamkiem.

Po spektaklu dzieci zostały zaproszone do stworzenia stacji kosmicznej. Do tego celu wystarczyło kilka kartonowych pudeł, kolorowych kartek i klamerek.

Potem udaliśmy się do Centrum Caritas Polska na obiad, po nim nadszedł najbardziej wyczekiwany przez dzieci punkt programu - warsztaty w Pijalni Czekolady Wedel. Wszyscy uraczyliśmy się pyszną gorącą czekoladą z bitą śmietaną, a następnie Obłoczki rozpoczęły pracę nad czekoladowymi wyrobami. Po poznaniu podstawowych rodzajów czekolady i obejrzeniu owoców kakaowca, z których ona powstaje dzieci otrzymały czekolepki - plastyczną masę czekoladową, z której mogły lepić wymyślone przez siebie rzeczy. I tak ubrudzeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną do Łukowa. :)

/s. Veritas/