lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ

27 kwietnia 2018

25 kwietnia nadszedł czas długo wyczekiwanej przez Obłoczki wycieczki do Warszawy. Dzieciom towarzyszyli rodzice i wychowawczynie. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem i nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta, które barwnymi legendami urozmaicała nam p. Małgosia. Pokazała nam gdzie mieszkał Bazyliszek, księcia zaklętego w kamień i dzwon, który spełnia marzenia. Po krótkim spacerze udaliśmy się do Teatru Małego Widza na spektakl "A kuku!" Śmiechu i radości nie było końca. Wspaniała aktorka przeniosła dzieci w świat wyobraźni, kreatywnie wykorzystując zwykłe kartonowe pudła, które dzięki odrobinie fantazji stawały się psem, butami, telefonem czy zamkiem.

Po spektaklu dzieci zostały zaproszone do stworzenia stacji kosmicznej. Do tego celu wystarczyło kilka kartonowych pudeł, kolorowych kartek i klamerek.

 

Potem udaliśmy się do Centrum Caritas Polska na obiad, po nim nadszedł najbardziej wyczekiwany przez dzieci punkt programu - warsztaty w Pijalni Czekolady Wedel. Wszyscy uraczyliśmy się pyszną gorącą czekoladą z bitą śmietaną, a następnie Obłoczki rozpoczęły pracę nad czekoladowymi wyrobami. Po poznaniu podstawowych rodzajów czekolady i obejrzeniu owoców kakaowca, z których ona powstaje dzieci otrzymały czekolepki - plastyczną masę czekoladową, z której mogły lepić wymyślone przez siebie rzeczy. I tak ubrudzeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną do Łukowa. :)

 

/s. Veritas/

 

GALERIA

Created by Alicja Pachuta with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.