U OBŁOCZKÓW W PAŹDZIERNIKU

08 listopada 2018

Kolorowy, jesienny październik już za nami. W tym czasie Obłoczki - nasze 3 - latki po raz pierwszy w tym roku uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez p. Dorotę (gimnastyka), oraz w katechezie - w której bawiły się i pracowały wspólnie z s. Emanuelą. Niektóre dzieci uczestniczyły w Zumbie.

W całej grupie, w pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o rodzinie: o naszych rodzicach, dziadkach. Do przedszkola przyszły trochę wyrośnięte przedszkolaki - Gabrysia i Staś, którzy malowali portrety swoich najbliższych. Był też mały egzamin w znajomości imion rodziców i dziadków.

W drugim tygodniu dzieci poznawały znaki drogowe i sygnalizację. Atrakcją był spacer ulicami miasta oraz zabawa w sali w policjanta i ruch drogowy.

Trzeci tydzień - to zabawa z barwami Pani Jesieni, która swoją magiczną różdżką pomalowała świat na kolorowo. Było tworzenie własnych kompozycji jesiennych oraz zabawy w osiedlu z szeleszczącymi liśćmi.

Ostatni tydzień - to temat, który kocha każde dziecko. Dzieci poznawały zabawki nie tylko współczesne i ich ulubione. Dowiedziały się również, czym bawili się ich rodzice i dziadkowie.

W międzyczasie przyjechał do przedszkola Pan z super samochodem, w którym było pełno śrubek i innych przyrządów. Każde dziecko mogło przy pomocy Pana spróbować na chwilę być mechanikiem.

W październiku obchodziliśmy również święto Patrona naszego Przedszkola - św. Jana Pawła II oraz trzecie urodziny Marcelinki i Amelki.

W ostatni dzień miesiąca, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych uczciliśmy Naszych Patronów w Niebie i Wszystkich Świętych Balem…

/s. Marlena/