lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

U OBŁOCZKÓW W PAŹDZIERNIKU

08 listopada 2018

Kolorowy, jesienny październik już za nami. W tym czasie Obłoczki - nasze 3 - latki po raz pierwszy w tym roku uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez p. Dorotę (gimnastyka), oraz w katechezie - w której bawiły się i pracowały wspólnie z s. Emanuelą. Niektóre dzieci uczestniczyły w Zumbie.

 

W całej grupie, w pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o rodzinie: o naszych rodzicach, dziadkach. Do przedszkola przyszły trochę wyrośnięte przedszkolaki - Gabrysia i Staś, którzy malowali portrety swoich najbliższych. Był też mały egzamin w znajomości imion rodziców i dziadków.

 

W drugim tygodniu dzieci poznawały znaki drogowe i sygnalizację. Atrakcją był spacer ulicami miasta oraz zabawa w sali w policjanta i ruch drogowy.

 

Trzeci tydzień - to zabawa z barwami Pani Jesieni, która swoją magiczną różdżką pomalowała świat na kolorowo. Było tworzenie własnych kompozycji jesiennych oraz zabawy w osiedlu z szeleszczącymi liśćmi.

 

Ostatni tydzień - to temat, który kocha każde dziecko. Dzieci poznawały zabawki nie tylko współczesne i ich ulubione. Dowiedziały się również, czym bawili się ich rodzice i dziadkowie.

 

W międzyczasie przyjechał do przedszkola Pan z super samochodem, w którym było pełno śrubek i innych przyrządów. Każde dziecko mogło przy pomocy Pana spróbować na chwilę być mechanikiem.

 

W październiku obchodziliśmy również święto Patrona naszego Przedszkola - św. Jana Pawła II oraz trzecie urodziny Marcelinki i Amelki.

 

W ostatni dzień miesiąca, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych uczciliśmy Naszych Patronów w Niebie i Wszystkich Świętych Balem…

/s. Marlena/

 

GALERIA

 

Created by Alicja Pachuta with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.