lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PATRONA

22 października 2018

To był piękny dzień – Patronalne Święto Przedszkola. Święty Jan Paweł II jest obecny w naszej placówce, a w ostatnich dniach i w swoje liturgiczne wspomnienie: 22 października – Jego duchowa obecność była szczególnie odczuwana.

 

Już w drzwiach witała wszystkich dekoracja i wystawa prac plastycznych pod hasłem „Jan Paweł II – patron mojego przedszkola”. Dzieci ubrane na galowo w swoich salach cieszyły się odświętnie przystrojonymi stołami. Była wspólna modlitwa, a przed południem wszystkich czekało spotkanie w sali gimnastycznej.

Grupa Kropelek pod kierunkiem s. Sary i p. Iwonki przygotowała okolicznościowe występy. Były wierszyki i wspólne śpiewanie. Hymnu przedszkola sławiącego postać Patrona nauczyły się nawet maluszki, a „Barkę” (4 zwrotki!) dzielnie podtrzymywały 6-latki. Do obchodów święta Patrona, w tym roku niespodziewanie dołączył św. Stanisław Kostka – główny Patron dzieci i młodzieży. Dzieci miały okazję uczcić relikwie Świętego i wspólnie się pomodlić także za Jego przyczyną.

 

Po południu czekała nas jeszcze – Eucharystia w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Msza celebrowana przez ks. Marka Andrzejuka sprawowana była w intencjach przedstawianych Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Rodzice składali je przez kilka dni w przedszkolu.

 

Po komunii przedstawiciele rodziców z poszczególnych grup odczytali akt zawierzenia Trójcy Świętej przez duchowe wstawiennictwo Patrona Przedszkola.

 

Pod koniec Eucharystii miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Zawierzyliśmy Bogu dzieło duchowej modlitwy rodziców za dzieci. Piętnaścioro rodziców podjęło tę duchową inicjatywę w formie róży różańcowej. Wszyscy zaangażowani w modlitwę otrzymali dziesiątek różańca oraz teksty rozważań. Jedna z mam odczytała akt zawierzenia dzieła Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci. Patronem pierwszej róży różańcowej w naszym przedszkolu został oczywiście św. Jan Paweł II.

 

Po Mszy świętej wszyscy udaliśmy się pod pomnik Papieża Polaka. Tam zaśpiewaliśmy „Barkę”, a przedstawiciele rodziców zapalili okolicznościowe znicze.

 

Niech Bóg przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II błogosławi całej naszej placówce, Dzieciom, Rodzinom, Paniom, Siostrom, niech umacnia i pomnaża dobro!

 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, obecność, wspólną modlitwę i świadectwo wiary!

 

Święty Janie Pawle II, Patronie naszego przedszkola – módl się za nami!

 

GALERIA

Created by Alicja Pachuta with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.