ŚW. JÓZEF - NASZ PRZYJACIEL

30 marca 2019

W marcu Kropelki uroczyście powitały niezwykłego patrona - Świętego Józefa, którego procesyjnie wniosły na swoją salę śpiewając hymn na Jego cześć. Niezwykły, bo Święty Przyjaciel upatrywał sobie każdego dnia dziecko, by w znaku figurki nawiedzić jego dom i rodzinę. Ten czas był niesamowity, inny, niepowtarzalny – cała rodzina szukała dla św. Józefa specjalnego miejsca w swoim domu. Rodziny zawierzały św. Józefowi wszystkich swoich członków, rodziny całego świata, intencję pokoju na świecie, sprawy przedszkola i swojej grupy odmawiając modlitwę:

Święty Józefie, obieram dziś Ciebie za Patrona, Ojca i Opiekuna.

Proszę Cię, byś otaczał mnie zawsze swoją opieką.

Wstaw się za mną do Jezusa, którego trzymałeś w swoich ramionach

oraz do Jego Matki Maryi. Obiecuję Ci, że będę się starać być godnym Twojej opieki. Amen.

Był to błogosławiony czas, bo łączyła nas niewidzialna nić modlitwy.

Rodzice mieli też szczególne zadanie: nauczyć się hymnu do
Św. Józefa, by odśpiewać go wspólnie z dzieckiem.

Hymn do św. Józefa:

W Nazarecie wraz z Maryją żył.

Jezus Go nazywał Ojcem swym.

Umiał Boga słuchać w każdy czas.

Dzisiaj wiele wyprasza łask.

Ref; O Józefie Patronie nasz

z nieba patrzysz na nas co dnia.

Proś Jezusa ze wszystkich sił,

aby Patronem w rodzinach był.

Przyjacielem naszym zostać chciej,

a przedszkole w swej opiece miej.

Pokaż drogę którą mamy iść,

aby Boga na wieki czcić.

VIDEO - HYMN I MODLITWA DZIECI