SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

06 grudnia 2018

Na mszy adwentowej dzieci spontanicznie mówiły, że w Adwencie oczekujemy na … świętego Mikołaja! (popracujemy nad właściwą odpowiedzią) – i już wiadomo czym od kilku dni żyły nasze przedszkolaki. Ale nie dziwmy się im! Uczyły się przecież piosenek, wierszyków, pląsów dla św. Mikołaja. Rysowały jego portrety, wykonywały jego podobizny używając kolorowego papieru, waty, nożyczek itd. Wczoraj wieczorem przedszkole opanował dziwny ruch: wychowawczynie wraz z rodzicami szykowały dla dzieci niespodzianki – są przecież wzorowymi pomocnikami ulubionego przez dzieci świętego. Pojawiły się piękne dekoracje i różne niespodzianki.

Dziś od rana czuło się u dzieci wielkie emocje. Czy i kiedy przyjdzie Mikołaj? I co przyniesie? Dzieci nie były rozczarowane spotkaniem z Mikołajem. Wszystkie otrzymały pięknie ozdobione prezenty, miały okazję złapać Mikołaja za brodę i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Dzieci w ramach wdzięczności przygotowały dla Mikołaja piosenki i wierszyki. To było urocze!

Oprócz prezentów od Mikołaja (sfinansowanych przez Radę Rodziców) każda grupa otrzymała niespodzianki do wspólnej zabawy od przedszkola.