ZASADY PRZYJMOWANIA DZIECI

1. Do Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek im. Jana Pawła II w Łukowie przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat zamieszkałe na terenie miasta lub gminy Łuków.
  2. W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wychowa-niem przedszkolnym może być objęte dziecko w  wieku powyżej 6 lat, nie dłużej jednak niż do roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 8 lat. Obowiązek szkolny tych dzieci może być odroczony do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 8 lat.
  3. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dyrektor przedszkola może przyjąć dziecko, które ukończyło 2,5 roku.
  4. Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.
  5. Liczba oddziałów w przedszkolu wynosi 5.
  6. W każdym oddziale może przebywać 30 dzieci.
  7. Istnieje możliwość przyjęcia dzieci spoza terenu miasta i gminy Łuków..
  8. Podstawowa rekrutacja dzieci do przedszkola odbywa się raz w roku.
  • Rodzice składają „Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola” i odbywają rozmowę  rekrutacyjną z S.Dyrektor.
  • O przyjęciu dziecka do przedszkola decyduje s. Dyrektor na podstawie liczby miejsc organizacyjnych, uwzględniając zasady określone w niniejszym Regulaminie oraz
  • w Statucie placówki.

1. Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola są zobowiązani do pisemnego potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do placówki (załącznik nr 3) oraz wpłacenia wpisowego w terminie zgodnym z harmonogramem rekrutacji.
  2. Brak potwierdzenia woli i niewpłacenie wpisowego w ustalonym terminie jest równoznaczne
    z rezygnacją z miejsca w placówce.
  3. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, S. Dyrektor przeprowadza postępowanie uzupełniające - do wyczerpania miejsc.
  4. Dzieci uczęszczające do przedszkola nie podlegają rekrutacji na kolejny rok szkolny.

Rodzice tych dzieci deklarują kontynuację wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu w terminie min. 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia rekrutacji na druku udostępnionym przez przedszkole.