PROMYCZKOWE POCZĄTKI

17 września 2019

Tylko i aż… dwa tygodnie minęło od rozpoczęcia roku szkolnego. Dlaczego "aż"? Bo tyle się już działo, a będzie dziać się jeszcze więcej… Nasze "Promyczki" są bardzo aktywne, energiczne i kreatywne. W ciągu dnia… bawimy się i pracujemy: ćwiczymy, utrwalamy poznane wcześniej wiadomości oraz zdobywamy nowe umiejętności. Powtarzamy nazwy kolorów, liczymy, bawimy się przy muzyce. Było już sporo zajęć plastycznych wykonywanych różnymi technikami i zabaw manualnych. Chodziliśmy często na spacery i bawiliśmy się na placu zabaw oraz w sali. Nowością w grupie jest język angielski, który już się rozpoczął. Dzieci potrafią się przywitać, pożegnać i przedstawić po angielsku. A co najważniejsze !!! - nie ma już spania po obiedzie. Ale w celu regeneracji sił jest odpoczynek: oglądanie książek i słuchanie bajki czytanej przez nauczycielkę lub odtwarzanej z płyty. W tym roku każdy przedszkolny stolik w naszej sali - to nazwa innej figury geometrycznej, a każde wyznaczone krzesełko to inny kolor danej figury - bo jednym z tegorocznych priorytetów w naszym przedszkolu jest rozwój kompetencji matematycznych u dzieci.

/s. Marlena/