Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.

lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

PROMYCZKI W PAŹDZIERNIKU

05 listopada 2019

Promyczki (4-latki) miesiąc październik rozpoczęły zabawą z Panią Jesień, która była zwiastunem tematów o jesieni. Był jesienny wiaterek, wiewiórka skacząca po drzewach, owoce jesieni, a przede wszystkim kolorowe liście. Było przeliczanie, segregowanie liści i łączenie w pary. W drugim tygodniu rozmawialiśmy o witaminkach, czyli o owocach i warzywach. W przededniu Dnia Kundelka cały tydzień poświęciliśmy na rozmowy, zabawy i różne zajęcia, które dotyczyły zwierząt, jakie możemy mieć w mieszkaniu. Nie zabrakło też tematów dotyczących oszczędzania: nie tylko pieniędzy, ale i światła, wody itp., na co poświeciliśmy kolejny tydzień. Ostatni, piąty tydzień spędziliśmy w atmosferze bajek. Były bajki nie tylko czytane, słuchane, czy oglądane. Udało nam się pójść na bajkę do prawdziwego teatru. W międzyczasie gościliśmy również zespół muzyczny ORKIESTRY DNI NASZYCH. A na zakończenie miesiąca, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych uczestniczyliśmy w balu przebrani za wybranych świętych.

W październiku prócz modlitwy różańcowej w grupie, raz w tygodniu wszystkie dzieci spotykały się na sali gimnastycznej, by dziesiątkiem różańca uczcić Maryję. Pamiętaliśmy również o naszym patronie Janie Pawle II przez uczestnictwo w akademii, a następnie Mszy świętej. Piękna październikowa pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu.                 

/s. Marlena/