PROMYCZKI W PAŹDZIERNIKU

05 listopada 2019

Promyczki (4-latki) miesiąc październik rozpoczęły zabawą z Panią Jesień, która była zwiastunem tematów o jesieni. Był jesienny wiaterek, wiewiórka skacząca po drzewach, owoce jesieni, a przede wszystkim kolorowe liście. Było przeliczanie, segregowanie liści i łączenie w pary. W drugim tygodniu rozmawialiśmy o witaminkach, czyli o owocach i warzywach. W przededniu Dnia Kundelka cały tydzień poświęciliśmy na rozmowy, zabawy i różne zajęcia, które dotyczyły zwierząt, jakie możemy mieć w mieszkaniu. Nie zabrakło też tematów dotyczących oszczędzania: nie tylko pieniędzy, ale i światła, wody itp., na co poświeciliśmy kolejny tydzień. Ostatni, piąty tydzień spędziliśmy w atmosferze bajek. Były bajki nie tylko czytane, słuchane, czy oglądane. Udało nam się pójść na bajkę do prawdziwego teatru. W międzyczasie gościliśmy również zespół muzyczny ORKIESTRY DNI NASZYCH. A na zakończenie miesiąca, w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych uczestniczyliśmy w balu przebrani za wybranych świętych.

W październiku prócz modlitwy różańcowej w grupie, raz w tygodniu wszystkie dzieci spotykały się na sali gimnastycznej, by dziesiątkiem różańca uczcić Maryję. Pamiętaliśmy również o naszym patronie Janie Pawle II przez uczestnictwo w akademii, a następnie Mszy świętej. Piękna październikowa pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu.

/s. Marlena/