PROMYCZKI W BIBLIOTECE

06 marca 2020

W środę, 4 marca, grupa Promyczków wyruszyła do biblioteki.

Spotkanie w bibliotece było bardzo ciekawie zorganizowane. Poprowadzone przez panią bibliotekarkę zajęcia zmuszały do myślenia.

Na początku był krótki filmik, po którym dzieci musiały wypowiedzieć się, kto w nim występował. Odgadywały bajkę z pokazywanych przez prowadzącą obrazków, a także zagadki ukryte we wskazanych książkach.

Była zabawy z zamkniętymi oczami - co zniknęło z koszyczka Czerwonego Kapturka, a także - kto trafi w Babę Jagę, czyli rzucanie papierowymi kulkami.

Później był wolny czas na oglądanie książek oraz poprzytulanie się do bajkowych pluszaków.

Nie mogła się obyć wycieczka bez wybrania i wypożyczenia kilku książek z biblioteki, które dzieci niosły pod pachą do przedszkola.

s. Marlena