PROMYCZKI U KRAWCOWEJ

Kto sukienkę uszył Hani,
Kto przerobił ten kubraczek
Kto paltocik zreperował
Wiemy, wiemy - to krawcowa.

Grupa PROMYCZKÓW wybrała się do klasztoru Sióstr Nazaretanek, gdzie odwiedziły siostrę krawcową. Zanim dostaliśmy się na miejsce czekała nas przejażdżka windą, co sprawiło nam dużo radości. Celem naszej wycieczki było poznanie urządzeń i przyborów potrzebnych do wykonywania zawodu krawcowej. Dzieci dowiedziały się dlaczego taka praca jest potrzebna, jakich używa się w niej narzędzi i przyborów. Przedszkolaki zobaczyły kolejne etapy pracy krawcowej  (zebranie miary, wykrawanie, szycie na maszynie, prasowanie). Na wycieczkę Promyczki zabrały ze sobą lalkę, dla której uszyły piękną spódniczkę. Przedszkolaki zadawały siostrze wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Na koniec każdy z przedszkolaków mógł razem z siostrą zasiąść za "sterami" maszyny do szycia. Po wizycie u krawcowej wszystkie dzieci zapragnęły rozpocząć pracę w takim zawodzie.

/p. Marta/