lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

PROMYCZKI U KRAWCOWEJ

03 kwietnia 2019

Kto sukienkę uszył Hani,
Kto przerobił ten kubraczek
Kto paltocik zreperował
Wiemy, wiemy - to krawcowa.

 

Grupa PROMYCZKÓW wybrała się do klasztoru Sióstr Nazaretanek, gdzie odwiedziły siostrę krawcową. Zanim dostaliśmy się na miejsce czekała nas przejażdżka windą, co sprawiło nam dużo radości. Celem naszej wycieczki było poznanie urządzeń i przyborów potrzebnych do wykonywania zawodu krawcowej. Dzieci dowiedziały się dlaczego taka praca jest potrzebna, jakich używa się w niej narzędzi i przyborów. Przedszkolaki zobaczyły kolejne etapy pracy krawcowej  (zebranie miary, wykrawanie, szycie na maszynie, prasowanie). Na wycieczkę Promyczki zabrały ze sobą lalkę, dla której uszyły piękną spódniczkę. Przedszkolaki zadawały siostrze wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Na koniec każdy z przedszkolaków mógł razem z siostrą zasiąść za "sterami" maszyny do szycia. Po wizycie u krawcowej wszystkie dzieci zapragnęły rozpocząć pracę w takim zawodzie.

 

/p. Marta/

GALERIA

 

 

Created by Alicja Pachuta with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.