PILNE! WAŻNA INFORMACJA !

11 marca 2020

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

zgodnie z zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, od dnia 12 marca (czwartek) do 25 marca włącznie (środa) zostaje zawieszona działalność dydaktyczna przedszkoli i szkół w całej Polsce.

12 i 13 marca (czwartek i piątek) do naszego przedszkola można jeszcze przyprowadzać dzieci – będą one objęte opieką w stałych godzinach.

Przypominam, że sytuacja nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola daje Rodzicowi prawo do zasiłku opiekuńczego (art. 32 ust.1 lit.a Ustawy z dnia 25.06. 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U.2017,poz.1368).

Drodzy Państwo, zachowując higienę i ostrożność, zachowajmy zdrowy rozsądek i nie ulegajmy panice wobec globalnych zagrożeń. Niech powody do niepokoju nie niszczą w nas nadziei, że Bóg jest Panem świata i dobrym Ojcem każdego z nas. A spędzając więcej czasu ze swoim dzieckiem, módlmy się wraz z nim o ochronę przed złem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę jak najmniej kłopotów.

s. Ruth Jadwiga Kawa p.o. dyr.