PIERWSZE DNI U OBŁOCZKÓW

26 września 2018

Pierwsze tygodnie za nami.

Powoli przedszkole staje się dla naszych najmłodszych drugim domem. Może jeszcze od czasu do czasu przypomni się mama lub tata, ale to przecież normalne… Staramy się dzieciom tak zapełnić i urozmaicić czas przez różne formy zajęć i zabaw, żeby im minął szybko i w atmosferze radości.

Pierwsza wycieczka " Obłoczków"

20 września 2018 r., w piękny słoneczny dzień grupa "Obłoczków" - 3-latków (dołączyły do grupy dwa dzielne "Dzwoneczki") z wychowawczyniami i chętnymi na wyprawę rodzicami, wyruszyła na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę autokarową do Turzych Rogów. Głównym celem wycieczki był las, gdzie dzieci przyglądały się drzewom, szukały grzybów i zbierały szyszki, żołędzie oraz liście do kącika przedszkolnego. Okazało się, że spacer po lesie nie jest taki łatwy. Ale dzieci były bardzo dzielne. Pod lasem czekał autokar, który zawiózł małych pasażerów na posesję do p. Gosi, która mieszka niedaleko lasu. Czekała na nie za chwilę niespodzianka… Tam był piknik z lodami na deser, które zrobiła p. Gosia oraz różne zabawy. Na koniec nie zabrakło wyprawy na maliny. Naszym małym zuchom należała się nagroda za zdyscyplinowanie i odwagę. Każde dziecko otrzymało maskotkę - leśnego krasnoludka, który miał im przypominać mile spędzony dzień. Chociaż zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy na późniejszy obiad i… odpoczynek.

Dziękujemy Rodzicom, którzy byli z dziećmi na wycieczce za pomoc i wsparcie, a p. Gosi za miłe przyjęcie w swoim domu.

/s. Marlena/