OBŁOCZKOWE CIEKAWOSTKI

30 marca 2019

Pierwsze półrocze już dawno za nami… Od tego czasu sporo się działo w grupie "Obłoczków". Dzieci poznawały w ramach zajęć dydaktycznych różne zawody, rozmawiały o zdrowym żywieniu, utrwalały nazwy kolorów, przeliczały, segregowały, eksperymentowały, zapoznawały się z różnymi formami zajęć plastycznych.

W ramach realizacji tematów dydaktycznych odbyły się w przedszkolu spotkania: z panią stomatolog,  trochę wcześniej z panią pielęgniarką oraz z p. Wiosną.

Dzieci były z wizytą w kuchni i zakładzie fryzjerskim. Uczyły się, obserwowały, a później eksperymentowały same - bawiły się piekarza, kucharza, lekarza, we fryzjera i strażaka. Same inicjowały zabawy ruchowe i tematyczne. Dużą radość naszym pociechom sprawiały zabawy indywidualne, ruchowe oraz gra na różnych instrumentach.

Wprawdzie zima (przynajmniej kalendarzowa) "wyjechała na urlop", to jednak czasami próbuje nam robić różne psikusy. Ale wiosna walczy o swoje… Pierwsze kwiaty, odradzająca się zielona trawa i radośnie przygrzewające słońce mówią o jej "królowaniu". Widoczne to jest nie tylko w ogródkach, ale i w pracach plastycznych dzieci. Wiosna kojarzy się również z porządkami, czego również nie zabrakło w przedszkolu.

Po feriach zimowych nasze 3 - latki wdrażają się do mycia ząbków w przedszkolu. Sprawia to im ogromną radość, a jednocześnie uczy dużej mobilizacji.

I na koniec o solenizantach… Kilkoro dzieci - te najstarsze - skończyło już 4 lata: Oliwier i Zuzia S. (jeszcze w okresie Bożego Narodzenia), a trochę później Zuzia Z., Ala Ś. i Magda. Nie obeszło się bez życzeń i oczywiście cukierków. Czas płynie szybko. Nasze dzieci stają się coraz starsze, mądrzejsze i bardziej samodzielne.

/s. Marlena/