"OBŁOCZKI" W BIBLIOTECE

25 maja 2018

25 maja, w piątkowe przedpołudnie dzieci z grupy „Obłoczków” odwiedziły pobliską bibliotekę. Dla większości, był to pierwszy pobyt w królestwie książki. Maluchy z zaangażowaniem rozwiązywały baśniowe zagadki, z ciekawością słuchały czytanego przez Panią Bibliotekarkę opowiadania o Kaczorku Dawidku, który nie chciał się myć oraz poznały specyfikę pracy w bibliotece. „Obłoczki” najbardziej cieszyły się z zabawy w kąciku dziecięcym, gdzie mogły grać w gry, układać puzzle oraz oglądać wybrane przez siebie książeczki. Na koniec sami wypożyczyliśmy do przedszkola „Bajki świata”, które czytaliśmy podczas popołudniowego odpoczynku. Dzieci zachęcone miłym spotkaniem z książką obiecały wrócić do biblioteki w najbliższym czasie ze swoimi rodzicami.

/S. VERITAS/