MISJA PRZEDSZKOLA

Jako placówka katolicka, uczymy naszych wychowanków wraz z rodzinami życia opartego na fundamencie wiary oraz staramy się wprowadzać ich w świat kultury i wartości chrześcijańskich. Zapatrzeni w ideał Najświętszej Rodziny z Nazaretu wszyscy tworzymy atmosferę domu, w którym panuje pokój, miłość i zaufanie. Zaangażowanie Rodziców w życie przedszkola, wspólna wymiana doświadczeń oraz bogactwo form współpracy służy dobru dziecka i jego rodziny.

Przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Ponadto promuje dbanie o zdrowie i zachowania przyjazne przyrodzie, buduje poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwija kompetencje społeczne, a także uczy odróżniania dobra od zła. Pełni również funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze wobec Rodziców. Celem edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Praca w naszym przedszkolu ukierunkowana jest na:

• wychowanie w duchu katolickim poprzez ukazanie dzieciom prawd wiary i doprowadzenie do osobistych doświadczeń towarzyszących spotkaniom z Bogiem;

• współdziałanie z rodziną na rzecz pomocy dziecku w jego wszechstronnym, harmonijnym rozwoju;

• towarzyszenie dziecku w drodze życia i wspomaganie go w tworzeniu jego własnej, niepowtarzalnej osobowości w oparciu o wartości chrześcijańskie;

• pomoc dziecku w kształtowaniu w nim postawy człowieka uczciwego, prawego, dobrego, szanującego siebie i innych;

• wspomaganie indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka oraz rozwijanie jego zainteresowań;

• rozwój intelektualny i przygotowanie dziecka do spełniania obowiązku szkolnego;

• sprawowanie opieki nad dziećmi odpowiednio do ich potrzeb;

• zapewnienie bezpieczeństwa.

Spełniając wyznaczoną misję, nasze przedszkole troszczy się o realizację potrzeb wszystkich członków społeczności przedszkolnej poprzez:

WŁAŚCIWĄ ORGANIZACJĘ PROCESU  EDUKACYJNEGO

Przedszkole posiada Program Adaptacyjny „Przedszkolakiem być” oraz Program wychowawczy „Wzrastamy w Nazarecie”.

Działania edukacyjne prowadzone są w sześciu oddziałach przedszkolnych obejmujących grupy dzieci 2,5; 3; 4; 5 i 6-letnich. Dzieci 6-letnie objęte są rocznym przygotowaniem przedszkolnym.

Do prowadzenia zajęć z rytmiki, gimnastyki ogólnorozwojowej, j. angielskiego i tańca w przedszkolu zatrudnieni są specjaliści z danej dziedziny. Ponadto zatrudnieni są specjaliści: psycholog, logopeda i  pedagodzy prowadzący terapię oraz zajęcia kompensacyjno-wyrównawcze.