lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

NOCKA W PRZEDSZKOLU

13 maja 2019

Nocka zerówki odbyła się w scenerii i temacie kosmosu. Dziewczyny przyszły ubrane na kolor żółty, a chłopcy na zielony. Wieczór rozpoczął się odebraną przez dzieci pizzą. Apetyty dopisywały. Nagle rozległa się muzyka kosmiczna i w drzwiach pojawił się Ekodetektyw wraz Gwiazdonino, którzy ogłosili:

Mieszkańcy Planety Ziemia! Dzisiaj spotkamy się w bardzo ważnym celu. Zostaliście wybrani jako najlepsi z najlepszych, najmilsi, najgrzeczniejsi, najwspanialsi. Wspólnie odbędziemy wielką podróż. Udamy się na zwiedzanie KOSMOSU – czyli tego, co otacza naszą planetę Ziemię. Ruszajmy więc do rakiet! Odpalamy!
 

Udaliśmy się do Tunelu Przestrzeni. Po jego drugiej stronie oczekiwał na dzieci Ekodetektyw z Gwiazdonino i przemieniał je w Ufoludki i Gwiazdozbiory. Dzieci otrzymały kosmiczne imiona i udały się do rakiet, by wyruszyć w niecodzienną podróż i odwiedzić kilka planet Układu Słonecznego. Towarzyszył nam nasz przyjaciel mówiąc:

Witam was dzieciaki. To ja, Ufodetektyw. Obserwowałem Was w ostatnich dniach przez mój Ufoteleskop. Wiem, że chcecie dziś wyruszyć w podróż kosmiczną. W nagrodę za Waszą wytrwałą pracę i naukę, zapraszam Was do krainy kosmosu. Spójrzcie do góry, jestem tam i będę się bawić razem z wami. Wsiadajcie do rakiet i naprzód. Wszyscy gotowi? Ruszajmy więc...

Po powrocie udaliśmy się na obserwacje księżyca i gwiazdozbiorów przez lunetę, lornetkę, teleskop. To było niesamowite doświadczenie. Księżyc i gwiazdy widać było tak blisko!

Po obserwacjach udaliśmy się do kina przedszkolnego, na dużym ekranie oglądaliśmy piękną bajkę Mustang z dzikiej doliny. Po bajce udaliśmy się na przygotowany przez siebie spoczynek. Spaliśmy śniąc o planetach i kosmicznej podróży. Wczesnym rankiem powróciliśmy do swoich domów.

/s. Sara/

GALERIA

Nockę w przedszkolu przygotowały dla dzieci s. Sara i p. Iwonka – gratulujemy i dziękujemy!

 

 

Created by Alicja Pachuta with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.