NOCKA W PRZEDSZKOLU

13 maja 2019

Nocka zerówki odbyła się w scenerii i temacie kosmosu. Dziewczyny przyszły ubrane na kolor żółty, a chłopcy na zielony. Wieczór rozpoczął się odebraną przez dzieci pizzą. Apetyty dopisywały. Nagle rozległa się muzyka kosmiczna i w drzwiach pojawił się Ekodetektyw wraz Gwiazdonino, którzy ogłosili:

Mieszkańcy Planety Ziemia! Dzisiaj spotkamy się w bardzo ważnym celu. Zostaliście wybrani jako najlepsi z najlepszych, najmilsi, najgrzeczniejsi, najwspanialsi. Wspólnie odbędziemy wielką podróż. Udamy się na zwiedzanie KOSMOSU – czyli tego, co otacza naszą planetę Ziemię. Ruszajmy więc do rakiet! Odpalamy!

Udaliśmy się do Tunelu Przestrzeni. Po jego drugiej stronie oczekiwał na dzieci Ekodetektyw z Gwiazdonino i przemieniał je w Ufoludki i Gwiazdozbiory. Dzieci otrzymały kosmiczne imiona i udały się do rakiet, by wyruszyć w niecodzienną podróż i odwiedzić kilka planet Układu Słonecznego. Towarzyszył nam nasz przyjaciel mówiąc:

Witam was dzieciaki. To ja, Ufodetektyw. Obserwowałem Was w ostatnich dniach przez mój Ufoteleskop. Wiem, że chcecie dziś wyruszyć w podróż kosmiczną. W nagrodę za Waszą wytrwałą pracę i naukę, zapraszam Was do krainy kosmosu. Spójrzcie do góry, jestem tam i będę się bawić razem z wami. Wsiadajcie do rakiet i naprzód. Wszyscy gotowi? Ruszajmy więc...

Po powrocie udaliśmy się na obserwacje księżyca i gwiazdozbiorów przez lunetę, lornetkę, teleskop. To było niesamowite doświadczenie. Księżyc i gwiazdy widać było tak blisko!

Po obserwacjach udaliśmy się do kina przedszkolnego, na dużym ekranie oglądaliśmy piękną bajkę Mustang z dzikiej doliny. Po bajce udaliśmy się na przygotowany przez siebie spoczynek. Spaliśmy śniąc o planetach i kosmicznej podróży. Wczesnym rankiem powróciliśmy do swoich domów.

/s. Sara/

Nockę w przedszkolu przygotowały dla dzieci s. Sara i p. Iwonka – gratulujemy i dziękujemy!