KTO TY JESTEŚ? - POLAK MAŁY

09 listopada 2018

Wspólnie świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Do setnych Urodzin Niepoległej szykowaliśmy się pracowicie: przez prace plastyczne, naukę śpiewu pieśni patriotycznych, poznawanie symboli narodowych oraz przez udział w akademii przygotowanej przez grupę Gwiazdeczek.

Krokiem poloneza 5-latkowie rozpoczęli swoje występy. Artyści i widzowie ubrani byli odświętnie. Każda grupa miała własnoręcznie wykonane emblematy nawiązujące do symboli narodowych.

O godzinie 11:11 włączyliśmy się w akcję MEN: REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ - śpiewając pełną, czterozwrotkową wersję „Mazurka Dąbrowskiego”. W uroczystości wzięli udział rodzice z grupy Gwiazdeczek oraz nasze siostry nazaretanki.

Przed nami dni wolne, ale mamy nadzieję, że spotkamy się na miejskich obchodach Święta Niepodległości – może na 26. Ulicznych Biegach Niepodległości? Naszym reprezentantom przyda się doping ze strony najbliższych.