Kropelki - POBŁOGOSŁAWIONE I POŻEGNANE

27 czerwca 2020

Z respektem dla zasad obowiązujących z powodu zagrożenia wirusem, 23 czerwca zakończyliśmy w Nazarecie rok szkolny 2019/2020. Spotkanie dzieci wszystkich grup razem z rodzicami w tym roku nie było możliwe, ale absolwenci „zerówki” byli bohaterami dnia.

Pożegnanie rozpoczęło się wspólną modlitwą o godz. 11.00 w kaplicy sióstr. Najstarsze, odchodzące Kropelki dziękowały za rodziców, szczególnie za Tatusiów w dniu ich święta, za koleżanki i kolegów, za panie i siostry, za wszystko to, co spotkało je podczas pobytu w przedszkolu.

Szczera modlitwa dzieci budziła wzruszenie, a gromki śpiew – pomnażał radość i entuzjazm. Na koniec sześciolatki uklękły przed ołtarzem, a wszyscy gromko zaśpiewali im na drogę do szkoły: Niech Cię Pan błogosławi i strzeże…

Deszczowa pogoda przekreśliła plany spotkania na otwartej przestrzeni wszystkich dzieci wraz z opiekunami. W sali gimnastycznej mogły się zebrać wyłącznie dzieci. Każda z grup przygotowała mini program pożegnalny i drobne prezenciki. Wychowawczynie: s. Ewa i p. Paulina pogratulowały swoim dwudziestu wychowankom, podziękowały też rodzicom za dobrą współpracę i wręczyły każdemu dziecku dyplom ukończenia przedszkola i nauki religii, a także egzemplarz Biblii - prezent od przedszkola, a od rodziców – szkolną wyprawkę.

Drodzy Rodzice, przykro było i nam, że nie mogliście wejść na salę, by towarzyszyć dzieciom w tej ważnej dla nich chwili. Dzieci także chciały być razem; spotkanie po prawie trzech miesiącach niewidzenia się zaczynało się ściskaniem, a buziom trudno było się zamknąć.

Słowa przedstawicieli Rodziców i s. Ruth p.o. dyrektorki wyrażały wzajemną wdzięczność, zaufanie i nadzieję, że od września przedszkole znów będzie wspólnotą osób aktywnych i potrzebujących siebie nawzajem nie zdalnie ale w realności życia.

W roku szkolnym 2020/2021 nie będzie już z nami s. Ewy, s. Racheli i s. Emanueli – katechetki. Siostry zostały skierowane przez władze Zgromadzenia do pracy w innych miejscach. We wrześniu poznamy natomiast nową siostrę – Nikolę a tuż po 15 lipca nową dyrektorkę – s. Blankę Annę Jarosz.

Kochanym Kropelkom niech Pan błogosławi, by w szkole, do której pójdą we wrześniu, spotkały się z dobrem i mądrym wychowaniem.

Każdej z rodzin, nauczycielom i pracownikom Przedszkola życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji! Niech Boża opieka towarzyszy Waszym wyjazdom, wypoczynkowi i pracy.

Zapewniamy o naszej modlitwie za Was,