Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.

lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

Kropelki - POBŁOGOSŁAWIONE I POŻEGNANE

27 czerwca 2020

Z respektem dla zasad obowiązujących z powodu zagrożenia wirusem, 23 czerwca zakończyliśmy w Nazarecie rok szkolny 2019/2020. Spotkanie dzieci wszystkich grup razem z rodzicami w tym roku nie było możliwe, ale absolwenci „zerówki” byli bohaterami dnia.

Pożegnanie rozpoczęło się wspólną modlitwą o godz. 11.00 w kaplicy sióstr. Najstarsze, odchodzące Kropelki dziękowały za rodziców, szczególnie za Tatusiów w dniu ich święta, za koleżanki i kolegów, za panie i siostry, za wszystko to, co spotkało je podczas pobytu w przedszkolu.

Szczera modlitwa dzieci budziła wzruszenie, a gromki śpiew – pomnażał radość i entuzjazm. Na koniec sześciolatki uklękły przed ołtarzem, a wszyscy gromko zaśpiewali im na drogę do szkoły: Niech Cię Pan błogosławi i strzeże…

Deszczowa pogoda przekreśliła plany spotkania na otwartej przestrzeni wszystkich dzieci wraz z opiekunami. W sali gimnastycznej mogły się zebrać wyłącznie dzieci. Każda z grup przygotowała mini program pożegnalny i drobne prezenciki. Wychowawczynie: s. Ewa i p. Paulina pogratulowały swoim dwudziestu wychowankom, podziękowały też rodzicom za dobrą współpracę i wręczyły każdemu dziecku dyplom ukończenia przedszkola i nauki religii, a także egzemplarz Biblii - prezent od przedszkola, a od rodziców – szkolną wyprawkę.

Drodzy Rodzice, przykro było i nam, że nie mogliście wejść na salę, by towarzyszyć dzieciom w tej ważnej dla nich chwili. Dzieci także chciały być razem; spotkanie po prawie trzech miesiącach niewidzenia się zaczynało się ściskaniem, a buziom trudno było się zamknąć.

Słowa przedstawicieli Rodziców i s. Ruth p.o. dyrektorki wyrażały wzajemną wdzięczność, zaufanie i nadzieję, że od września przedszkole znów będzie wspólnotą osób aktywnych i potrzebujących siebie nawzajem nie zdalnie ale w realności życia.

W roku szkolnym 2020/2021 nie będzie już z nami s. Ewy, s. Racheli i s. Emanueli – katechetki. Siostry zostały skierowane przez władze Zgromadzenia do pracy w innych miejscach. We wrześniu poznamy natomiast nową siostrę – Nikolę a tuż po 15 lipca nową dyrektorkę – s. Blankę Annę Jarosz.

Kochanym Kropelkom niech Pan błogosławi, by w szkole, do której pójdą we wrześniu, spotkały się z dobrem i mądrym wychowaniem.

Każdej z rodzin, nauczycielom i pracownikom Przedszkola życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji! Niech Boża opieka towarzyszy Waszym wyjazdom, wypoczynkowi i pracy.

Zapewniamy o naszej modlitwie za Was,