FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

21 grudnia 2017

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu miał miejsce Dziecięcy Festiwal Kolęd i Pastorałek dla łukowskich przedszkolaków. W tym artystycznym wydarzeniu wzięło udział 17 małych wokalistów z 10 placówek.

Festiwal miał na celu promocję dziecięcych talentów, integrację środowisk przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie Bożego Narodzenia.

Występy dzieci cechowało świetne przygotowanie i wysoki poziom artystyczny. Decyzją jury, w którego skład weszły p. Monika Sołtyszewska – trenerka śpiewu, na co dzień pracująca w ŁOK-u, p. Magda Wyzińska - nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 7, s. Dominika Konieczna - reprezentująca organ prowadzący przedszkole i s. Alma Alicja Pachuta – dyrektorka przedszkola, wyróżnienia otrzymały: Alicja Sulej PM nr 7 za wykonanie kolędy Lulajże Jezuniu i Oliwia Głowacka PM nr 4 za wykonanie kolędy Już blisko kolęda.

Nagroda główna festiwalu powędrowała do Poli Stolarczyk z naszego przedszkola za wykonanie pastorałki Z narodzenia Pana.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, piękne i praktyczne niespodzianki oraz ogromne brawa od zgromadzonej publiczności. W czasie obrad jury dzieci i wszyscy zebrani wspólnie śpiewali różne kolędy. Spotkanie miało bardzo miły i radosny charakter.

Obsługę muzyczną festiwalu zapewnili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Pomysłodawcą, organizatorem i fundatorem nagród było Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Łukowie.

GALERIA - ZAPRASZAMY