lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

21 grudnia 2017

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu miał miejsce Dziecięcy Festiwal Kolęd i Pastorałek dla łukowskich przedszkolaków. W tym artystycznym wydarzeniu wzięło udział 17 małych wokalistów z 10 placówek.

 

Festiwal miał na celu promocję dziecięcych talentów, integrację środowisk przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie Bożego Narodzenia.

 

Występy dzieci cechowało świetne przygotowanie i wysoki poziom artystyczny. Decyzją jury, w którego skład weszły p. Monika Sołtyszewska – trenerka śpiewu, na co dzień pracująca w ŁOK-u, p. Magda Wyzińska - nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 7, s. Dominika Konieczna - reprezentująca organ prowadzący przedszkole i s. Alma Alicja Pachuta – dyrektorka przedszkola, wyróżnienia otrzymały: Alicja Sulej PM nr 7 za wykonanie kolędy Lulajże Jezuniu i Oliwia Głowacka PM nr 4 za wykonanie kolędy Już blisko kolęda.

Nagroda główna festiwalu powędrowała do Poli Stolarczyk z naszego przedszkola za wykonanie pastorałki Z narodzenia Pana.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, piękne i praktyczne niespodzianki oraz ogromne brawa od zgromadzonej publiczności. W czasie obrad jury dzieci i wszyscy zebrani wspólnie śpiewali różne kolędy. Spotkanie miało bardzo miły i radosny charakter.

 

Obsługę muzyczną festiwalu zapewnili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Pomysłodawcą, organizatorem i fundatorem nagród było Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Łukowie.

 

GALERIA - ZAPRASZAMY

 

Created by Alicja Pachuta with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.