EKSPERYMENTY Z WODĄ I LODEM

01 marca 2020

W piątek 28.02.2020 Gwiazdeczki miały okazję wykonać kilka eksperymentów z lodem i wodą. To dzięki nim dowiedziały się czy lód rozpuszcza się w wodzie i oleju, dlaczego woda zmienia się w lód, a także co się dzieje z mlekiem, gdy wkropimy do niego kolorową wodę. Poznały również nowe zwierzę z Antarktydy, jakim jest pingwin, czym się żywi i co lubi robić najbardziej. Zarówno doświadczenia jak i rozmowy na temat pingwina przybliżyły im tematykę Krainy Lodu, o której rozmawialiśmy w ciągu całego tygodnia.

P. Agatka