DO STARTU! GOTOWI! HOP!!!

07 września 2019

Z nadzieją i radością w sercach i z Bożym błogosławieństwem weszliśmy w nowy rok pracy przedszkola. 2 września w dzień rozpoczęcia roku, popołudniu, wspólnie z rodzicami wzięliśmy udział w Eucharystii sprawowanej w intencjach całego przedszkola przez ks. Marka Andrzejuka.

A wcześniej już od rana czekaliśmy na nasze dzieci w przedszkolu. Kropelki, Gwiazdeczki i Promyczki – przedszkolni seniorzy - raźnym krokiem ruszyli do swoich grup. Zaś nasze najmłodsze dzieci z grupy Obłoczków i Dzwoneczków weszły dzielnie w czas adaptacji. I choć na początku niektórym z nich towarzyszył płacz, to już na koniec tygodnia po łzach nie było śladu.

4 września – we wspomnienie Bł. Stelii i Towarzyszek, nazaretańskich Męczennic zamordowanych przez hitlerowców 1 sierpnia 1943 w Nowogródku, modliliśmy się za ich wstawiennictwem za nasze rodziny. Starsze grupy nawiedziły klasztorną kaplicę i uczciły relikwie Męczennic.

Pierwsze przedszkolne dni dzieciom minęły radośnie, a nauczycielom bardzo intensywnie. Po wakacjach na nowo trzeba wdrażać dzieci w zasady obowiązujące w grupach w czasie zabawy i nauki, to zawsze jest dużym wyzwaniem.

Rodzice z większości grup mieli już zebrania z s. Dyrektor i z wychowawczyniami. W następnym tygodniu będziemy kontynuować spotkania z rodzicami, w tym z Radą Rodziców.

Możecie podpatrzeć jak pracujemy i bawimy się. Zapraszamy do galerii 😊