DBAMY O ZDROWIE

09 kwietnia 2019

Apsik… i co teraz... Przecież nie chcemy być chorzy… Obłoczki już wiedzą, jak dbać o swoje zdrowie. Gdy będą miały ochotę kichnąć, to zakryją usta ręką lub chusteczką, jeśli ją mają w pobliżu.

Wprawdzie pierwszy dzień kwietnia (poniedziałek) rozpoczął się od witaminkowych żartów - dzieci szybko się na nich poznały. Owoce pozmieniały swoje kolory, ale mądre 3- latki nie dały się tak łatwo oszukać. Rozpoznawały, przeliczały i nazywały owoce i warzywa oraz segregowały do odpowiedniej grupy.

Ze zdrowiem wiąże się wiele innych rzeczy i o tym właśnie uczyły się Obłoczki w pierwszym tygodniu kwietnia. Utrwalały wiadomości o zdrowym żywieniu. Dużo radości naszym przedszkolakom sprawiło robienie zdrowych, kolorowych, wiosennych kanapek. Oczywiście później była degustacja, porządkowanie stolików oraz dokładne mycie rąk przed i po skończonej pracy.

Uwieńczeniem tematu było spotkanie z p. Martą, mamą Zuzi S. - trenerem prawidłowego odżywiania - która opowiedziała dzieciom, co jest najważniejsze dla zdrowia, a co mu szkodzi. W spotkaniu brała udział również grupa Dzwoneczków. Dzieci aktywnie i spontanicznie włączały się w pogadankę połączoną z zabawą. Następnie same próbowały układać piramidę zdrowego żywienia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dokładnie umyte ręce, z apetytem zjedzony obiad, a później 'szorowanie" zębów. Pamiętamy również, że dla zdrowia potrzeba dużo ruchu i spacerów na świeżym powietrzu. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na placu przedszkolnym  -  Obłoczki wspólnie z Dzwoneczkami wybrały się na spacer po osiedlu.

/s. Marlena/