lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

DBAMY O ZDROWIE

09 kwietnia 2019

Apsik… i co teraz... Przecież nie chcemy być chorzy… Obłoczki już wiedzą, jak dbać o swoje zdrowie. Gdy będą miały ochotę kichnąć, to zakryją usta ręką lub chusteczką, jeśli ją mają w pobliżu.

Wprawdzie pierwszy dzień kwietnia (poniedziałek) rozpoczął się od witaminkowych żartów - dzieci szybko się na nich poznały. Owoce pozmieniały swoje kolory, ale mądre 3- latki nie dały się tak łatwo oszukać. Rozpoznawały, przeliczały i nazywały owoce i warzywa oraz segregowały do odpowiedniej grupy.

Ze zdrowiem wiąże się wiele innych rzeczy i o tym właśnie uczyły się Obłoczki w pierwszym tygodniu kwietnia. Utrwalały wiadomości o zdrowym żywieniu. Dużo radości naszym przedszkolakom sprawiło robienie zdrowych, kolorowych, wiosennych kanapek. Oczywiście później była degustacja, porządkowanie stolików oraz dokładne mycie rąk przed i po skończonej pracy.

Uwieńczeniem tematu było spotkanie z p. Martą, mamą Zuzi S. - trenerem prawidłowego odżywiania - która opowiedziała dzieciom, co jest najważniejsze dla zdrowia, a co mu szkodzi. W spotkaniu brała udział również grupa Dzwoneczków. Dzieci aktywnie i spontanicznie włączały się w pogadankę połączoną z zabawą. Następnie same próbowały układać piramidę zdrowego żywienia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dokładnie umyte ręce, z apetytem zjedzony obiad, a później 'szorowanie" zębów. Pamiętamy również, że dla zdrowia potrzeba dużo ruchu i spacerów na świeżym powietrzu. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na placu przedszkolnym  -  Obłoczki wspólnie z Dzwoneczkami wybrały się na spacer po osiedlu.

/s. Marlena/

 

GALERIA

 

Created by Alicja Pachuta with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.