CUDA SIĘ ZDARZAJĄ

Kto był na jasełkach w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie – mógł tego doświadczyć. Cuda się zdarzają, a pierwszym - będącym inspiracją dla staropolskiej tradycji przedstawiania jasełek, jest Tajemnica Wcielenia i Narodzenia Syna Bożego Jezusa Chrystusa w Betlejem.

Cuda się zdarzają - widzimy je w naszych dzieciach, rodzinach i między nami. Cudem jest radość i przejęcie malujące się na twarzach dzieci, gdy tańczą, śpiewają, odgrywają różne role w jasełkowej inscenizacji. Cudem jest miłość wyśpiewana i wyrecytowana dla Babć i Dziadków od wnucząt uczęszczających do naszej placówki. Cudem jest wzruszenie w oczach rodziców zapatrzonych w dziecko na scenie, które może pierwszy raz doświadcza siebie w tak niecodziennej sytuacji.

W Jubileuszowym Roku obchodów 100-lecia Niepodległości Polski jasełka naszego przedszkola miały szczególny charakter. Jak na scenie słyszeliśmy: „GPS niebieski nie został włączony” i zamiast do Betlejem, Maryja i Józef trafili do pięknej Polskiej Krainy. Trafili wraz z Aniołami, Gwiazdą i Kolędą. Aniołowie wieścili Boże Narodzenie w całym kraju. Najpierw hołd Dzieciątku Jezus złożyli Górale i Góraleczki (3-latki), i cudowne stadko Owieczek (2,5-latki), które pasło się pośród tatrzańskich hal. Ze starego Krakowa przybyli z tańcem i darami Krakowiacy z Krakowiankami (5-latki). Później pojawili się Kujawiacy (4-latki), którzy wzruszyli publiczność wspaniałym tańcem do rzewnej, ludowej melodii „Czerwone Jabłuszko”. Zgodnie ze specjalnie wydanym rozkazem, do szkopki zostali zaproszeni także Łukowianie (6-latki), którzy pięknie zatańczyli dla Najświętszej Rodziny. „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą” – słowa finałowej kolędy rozbrzmiały w sercach i ustach przedszkolaków i wszystkich zebranych na widowni – a był to tłum tysięczny chyba!!! (prawdziwie!).

Cuda się zdarzają… Są wyrażone w obdarowaniu wzajemną otwartością, życzliwością, pomocą, współpracą, ofiarowaniem swojego czasu. Doświadczaliśmy ich w organizacji i przygotowaniu jasełek w postawach i zaangażowaniu rodziców naszych przedszkolaków, sióstr, nauczycieli, osób, które pomagały nam przygotować to przedsięwzięcie.

Z całego serca dziękujemy Wam Kochani!!!

GALERIA ZDJĘĆ - ZAPRASZAMY!

28 stycznia 2018