lukow.przedszkole@gmail.com

tel. 608 658 888 lub 25  798 23 53

CUDA SIĘ ZDARZAJĄ

Kto był na jasełkach w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie – mógł tego doświadczyć. Cuda się zdarzają, a pierwszym - będącym inspiracją dla staropolskiej tradycji przedstawiania jasełek, jest Tajemnica Wcielenia i Narodzenia Syna Bożego Jezusa Chrystusa w Betlejem.

 

Cuda się zdarzają - widzimy je w naszych dzieciach, rodzinach i między nami. Cudem jest radość i przejęcie malujące się na twarzach dzieci, gdy tańczą, śpiewają, odgrywają różne role w jasełkowej inscenizacji. Cudem jest miłość wyśpiewana i wyrecytowana dla Babć i Dziadków od wnucząt uczęszczających do naszej placówki. Cudem jest wzruszenie w oczach rodziców zapatrzonych w dziecko na scenie, które może pierwszy raz doświadcza siebie w tak niecodziennej sytuacji.

 

W Jubileuszowym Roku obchodów 100-lecia Niepodległości Polski jasełka naszego przedszkola miały szczególny charakter. Jak na scenie słyszeliśmy: „GPS niebieski nie został włączony” i zamiast do Betlejem, Maryja i Józef trafili do pięknej Polskiej Krainy. Trafili wraz z Aniołami, Gwiazdą i Kolędą. Aniołowie wieścili Boże Narodzenie w całym kraju. Najpierw hołd Dzieciątku Jezus złożyli Górale i Góraleczki (3-latki), i cudowne stadko Owieczek (2,5-latki), które pasło się pośród tatrzańskich hal. Ze starego Krakowa przybyli z tańcem i darami Krakowiacy z Krakowiankami (5-latki). Później pojawili się Kujawiacy (4-latki), którzy wzruszyli publiczność wspaniałym tańcem do rzewnej, ludowej melodii „Czerwone Jabłuszko”. Zgodnie ze specjalnie wydanym rozkazem, do szkopki zostali zaproszeni także Łukowianie (6-latki), którzy pięknie zatańczyli dla Najświętszej Rodziny. „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą” – słowa finałowej kolędy rozbrzmiały w sercach i ustach przedszkolaków i wszystkich zebranych na widowni – a był to tłum tysięczny chyba!!! (prawdziwie!).

 

Cuda się zdarzają… Są wyrażone w obdarowaniu wzajemną otwartością, życzliwością, pomocą, współpracą, ofiarowaniem swojego czasu. Doświadczaliśmy ich w organizacji i przygotowaniu jasełek w postawach i zaangażowaniu rodziców naszych przedszkolaków, sióstr, nauczycieli, osób, które pomagały nam przygotować to przedsięwzięcie.

 

Z całego serca dziękujemy Wam Kochani!!!

 

GALERIA ZDJĘĆ - ZAPRASZAMY!

28 stycznia 2018

Created by Alicja Pachuta with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Jan Paweł II - Patron naszego przedszkola:

 

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest "epitafią" Boga, jest darem życia, nadziei i miości.