CO U DZWONECZKÓW SŁYCHAĆ?

24 maja 2019

Tematem ostatniego tygodnia były pojazdy. Najbardziej znanym dzieciom jest rower. Dzieci rozpoznawały jakimi rowerami jeżdżą dorośli, a jakimi dzieci. Dowiedziały się, dlaczego tak ważny dla rowerzysty jest kask oraz jak należy jeździć, aby wszyscy na drodze czuli się bezpiecznie. Dzieci poznawały inne pojazdy lądowe oraz poruszające się na wodzie i w powietrzu. Przedszkolaki utrwalały wiedzę na temat, w jaki sposób te pojazdy się poruszają.

W tych dniach Dzwoneczki miały również okazję przyjechać do przedszkola na swoich jednośladach. Choć pogoda nieco pokrzyżowała nasze plany, to radości i emocji w tym dniu było wiele. Dzieciaki miały okazję wykazać się umiejętnością poruszania się na swoim pojeździe po wyznaczonym torze. Każdy zaliczył go pomyślnie zdobywając odznakę Dzwoneczek na medal.

/p. Anetka, s. Bogumiła/