Logowanie

Aktualności

Po raz drugi nasze przedszkole włączyło się  w 17-tą Akcję POLACY – RODAKOM. Zebrane słodycze, kakao, konserwy mięsne, makaron, cukier, kasza, ryż, mleko w proszku oraz małe zabawki – przytulanki zostały przekazane 2 grudnia do biura senatorskiego Stanisława Gogacza, skąd dotrą do potrzebujących rodzin na Ukrainie.
Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w tę charytatywną akcję i podzielili się z potrzebującymi Polakami mieszkającymi za wschodnią granicą.

Wspólną Eucharystią rozpoczęliśmy dzisiaj, 29 listopada, Adwent. Od dziś wylosowaną rodzinę otaczamy swoją modlitwą przy zapalonym lampionie, a podczas przedszkolnego spotkania opłatkowego obdarujemy ją własnoręcznie robionym prezentem, którym będzie... choinka :-)

GALERIA

26 listopada s. Urszula z chętnymi rodzinami grupy „Nutek” oraz ubiegłorocznych absolwentów pojechała do Warszawy do teatru na przedstawienie....

25 listopada grupa „Kropelek” (6-latków) obchodziła święto Patronki swojej grupy - bł. Franciszki Siedliskiej. Dzieci przygotowały z tej okazji program artystyczny dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Na święto została również zaproszona S. Prowincjalna z S. Gertrudą, S. Przełożona i wszystkie siostry z łukowskiej wspólnoty. Dzieci przedstawiły  historię życia Franciszki od urodzenia aż do śmierci. Później były życzenia od innych grup.
Po uroczystości dzieci miały niespodziankę. Wyruszyły do sklepu, gdzie mogły sobie same wybrać słodki prezent. Obiad był też trochę inny. Sala zamieniła się w restaurację. Kelnerem była s. Marlena.
Wieczorem dzieci z rodzicami uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej w intencjach polecanych bł. F. Siedliskiej. Wszystkim uczestniczącym w Eucharystii dzieci powtórzyły przedpołudniowe przedstawienie, po którym była wspólna agapa.

GALERIA

 

Dzisiejsze przedpołudnie, 24 listopada, "Nutki" spędziły w bibliotece. W ramach realizowanego przez nie projektu edukacyjnego "Zaprzyjaźnię się z książką" 6-latki były na kolejnej lekcji czytelniczej, gdzie pani bibliotekarka mówiła im o powstaniu książki...

GALERIA

Na dzisiejszej religii, 23 listopada, oprócz wykonywania plakatów dla bł. Franciszki Siedliskiej odbyło się także spotkanie z nią...

GALERIA

Na dzisiejszym kółku kulinarnym, 23 listopada, dzieci robiły tosty ;-)

GALERIA

 W piątkowe przedpołudnie 18 listopada studio artystyczne Arena zaprezentowało przedszkolakom przedstawienie pt "Magiczna książka". Teatrzyk ten ukazywał zgubny wpływ nowoczesnych środków komunikacji (telefony, komputery, laptopy) i zachęcał dzieci do czytania książek...

GALERIA