Logowanie

Aktualności

Dzisiaj, 22 września, dzieci z grupy „Nutek” pojechały pociągiem do Siedlec na musical „Dzieci Powstania ‘44” Alternatywnego Teatru Tańca i Studia Musicalowego LUZ. Spektakl kierowany jest do odbiorcy w każdym wieku. Scenariusz spektaklu inspirowany jest wspomnieniami dzieci z Powstania Warszawskiego zawartymi w książkach. Poprzez piosenki walczącej Warszawy oraz taniec współczesny aktorzy skłaniali widzów do refleksji i udowodnili, że patriotyzm jest trendy.

GALERIA

Koncert Orkiestry Dni Naszych pt "Piosenki mądrych dzieci"...

GALERIA

"Kropelki" w ramach tygodniowego tematu o ruchu drogowym przypominały sobie znaki drogowe oraz zasady zachowywania się na ulicy. 19 września dzieci wysłuchały opowiadania o wróbelku Elemelku, który nieprawidłowo zachowywał się w lesie podczas niedzielnego spaceru. Każde dziecko wymyśliło do opowiadania ilustrację. A później wyruszyliśmy na prawdziwe skrzyżowanie. Po drodze mówiliśmy, co oznaczają znaki, które mijamy. Przyglądaliśmy się sygnalizatorom, samochodom oraz pieszym przechodzącym przez jezdnię.

s. Marlena

GALERIA

Dzisiejsze popołudnie (17 września) grupa "Gwiazdeczek" spędziła na spotkaniu integracyjnym, na którym nie zabrakło gorących kiełbasek z ogniska, wspólnych zabaw, a wszystko to w doborowym towarzystwie ;-)

GALERIA

W niedzielę, 11 września na polanie w Żdżarach, obok leśniczówki spotkały się przedszkolaki z grupy „Kropelek” (6-latki) z rodzicami na spotkaniu integracyjnym. Kilka popołudniowych godzin upłynęło bardzo szybko. Różne atrakcje nie pozwalały nikomu się nudzić. Ponieważ dla wielu była to pora obiadowa, zaczęliśmy od posiłku. Kiełbaski pieczone przy ognisku, pyszne sałatki i smakołyki zaspokoiły pierwszy głód. Dzieci jednak długo nie usiedziały w miejscu. Duża przestrzeń ze sprzętami rekreacyjnymi dawała możliwość do wymyślania różnych zabaw, w których towarzyszyli również dorośli. Było skakanie przez skakankę, przeciąganie liny, skakanie w workach, gra w babington i w piłkę nożną oraz inne zabawy. Był też konkurs na najszybsze ułożenie puzzli o tematyce lasu oraz przejście na boso po różnych tworzywach leśnych, które trzeba było odgadnąć z zamkniętymi oczami.
W międzyczasie nie zabrakło wyprawy do lasu - wzdłuż ścieżki przyrodniczej, gdzie przewodnikiem była mama Roberta. Po powrocie, dzieci nie odpuściły tatusiom zabawy z chustą animacyjną. Po sprzątnięciu terenu czekała na dzieci jeszcze jedna atrakcja: dmuchanie i zabawa z balonami, które później zabrały do domu.
Dziękujemy Rodzicom za tworzenie wspólnoty przedszkolnej, razem z dziećmi, za przygotowanie wszystkich smakołyków, przy których mogliśmy wspólnie i mile spędzić ciepłe popołudnie.

s. Marlena

GALERIA

W niedzielne popołudnie 11 września rodzice z dziećmi oraz osoby pracujące w tej grupie spotkały się na swoim pierwszym integracyjnym spotkaniu w Klimkach. Oprócz pieczenia kiełbasek i wzajemnego poznawania się nie zabrakło czasu na wspólne zabawy z dziećmi i rozmowy. Czas upłynął w miłej i radosnej atmosferze oraz sprzyjającej aurze ;-)

GALERIA

10 września, w cały sobotni dzionek, na terenie przedszkola miały swoje spotkanie panie: mamy i siostry, które pod kierunkiem prowadzącego - dr hab. Grzegorza Grochowskiego - zgłębiały temat i szukały sposobów na odkrywanie talentów swoich dzieci...

GALERIA