Logowanie

Aktualności

Dzisiejszy dzień (20 października) jest dla naszej społeczności dniem wyjątkowym. Dzisiaj bowiem obchodziliśmy Święto naszej placówki, której patronuje św. Jan Paweł II. Z tej okazji grupa "Kropelek" przygotowała piękny program artystyczny. Świętowaliśmy także imieniny S. Przełożonej nazaretańskiego klasztoru.

W głównym holu przedszkola można jeszcze obejrzeć przepiękną wystawę kwiatów wykonanych przez nasze przedszkolaki z rodzicami oraz otrzymać myśl św. Jana Pawła Ii, którą ma towarzyszyć w tym szczególnym dla nas czasie ;-)

GALERIA:

Uroczystości w przedszkolu - ZDJĘCIA

Eucharystia - ZDJĘCIA

Środowe popołudnie (19 października) grupy 6-latków spędziły na wycieczce do Woli Okrzejskiej, gdzie odwiedziły Muzeum H. Sienkiewicza...

GALERIA

ZAPRASZAMY do posłuchania audycji w Radiu Podlasie o naszym przedszkolu, która wyemitowana została dzisiaj, 19 października o godz. 14:10 ;-)

Podlasie 24

Wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami zapraszamy  w wigilię Wszystkich Świętych, czyli 31 października 2016 r. na Korowód Świętych.
Patronami tegorocznego Korowodu będą św. Faustyna Kowalska i św. Jan Bosco.

Rozpoczynamy o godz. 16:30 na placu przed naszym Przedszkolem. Zwieńczeniem Korowodu będzie Bal Wszystkich Świętych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 trwający do godz. 19:00.

Prosimy o przebranie się i przyniesienie odpowiednich rekwizytów tak, aby upodobnić się do swoich patronów lub ulubionych świętych. Zachęcamy też do przyniesienia ze sobą światła (latarki lub lampionu) oraz instrumentu muzycznego (mile widziane instrumenty zrobione własnoręcznie, z wykorzystaniem surowców wtórnych) – wykorzystamy je podczas Korowodu.

Teatr to jedna z form pracy w przedszkolu dostarczająca przeżyć nie tylko estetycznych, ale również kształci i wychowuje. Nasze przedszkolaki chętnie i systematycznie uczestniczą w spektaklach teatralnych ;-)
13 października aktorzy studia z Białegostoku w zabawny sposób przybliżyli dzieciom problem bezpiecznych zachowań oraz właściwego traktowania innych i stosowania form grzecznościowych. Dzieci aktywnie brały udział w spektaklu wykazując się znajomością numerów telefonów alarmowych i umiejętnością wzywania pomocy w rozmowie z dyspozytorem…

GALERIA

Dzisiejszego dnia, 11 października, trójka naszych przedszkolaków: Iga, Mikołaj i Michał reprezentowała nasze przedszkole w Powiatowym Turnieju Recytatorskim, który odbył się w ŁOK-u.

GALERIA

18 października o godz. 9.00 nasze przedszkole włączyło się do akcji organizowanej przez papieskie stowarzyszenie „POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE” i poprzez wspólną modlitwą różańcową wypraszało pokój na świecie… 
Inicjatywa ta zrodziła się w 2005 r. w Wenezueli i z roku na rok obejmowała kolejne krajeObecnie na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju. Ta szczera modlitwa dzieci może odmienić naszą planetę.

GALERIA

 

W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października) "Promyczki" obchodziły swoje patronalne święto. Z tej okazji przybyły do przedszkola odświętnie ubrane i gotowe na przyjęcie gości. Przedstawiły wszystkim przybyłym piosenkę o promyczkach i jesieni. A goście oprócz muzycznych upominków przygotowały też dary plastyczne ;-)

Dalsze świętowanie 4-latki, dzięki logistycznej pomocy Rodziców, spędziły na sali zabaw, gdzie nie brakowało radosnych i zwinnych harców.

GALERIA