Logowanie

Aktualności

03 lipca reprezentantka naszego przedszkola, Zosia Szczuchniak, wzięła udział  w XIII Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „CZAS UWIELBIENIA” organizowanego przez Dom Kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku. Uczestnikami tego festiwalu byli soliści oraz zespoły wykonujące muzykę chrześcijańską, którzy chcieli podzielić się z innymi swoim talentem. 
Głównymi kryteriami oceny przez jury było:
1. Dobór repertuaru – treść i charakter wykonywanych utworów.
2. Wartość artystyczna utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika.
3. Muzykalność i warunki głosowe wykonawców (emisja, dykcja, intonacja).
4. Interpretacja utworów.
5. Estetyka i ogólny wyraz artystyczny.

Zosia podczas tego Festiwalu wyśpiewała wyróżnienie, które dotąd - pomimo wielu edycji tej imprezy - nie było przyznawane ;-) To, że tegoroczne Jury w składzie Anna Michałowska-Kotynia, Józef Obroślak i ks. Łukasz Wardak zdecydowało o przyznaniu takiej nagrody, świadczy o talencie i wyjątkowości Zosi ;-D
GRATULUJEMY!

28 czerwca spotkaliśmy się na ostatnich zajęciach muzycznych. Nie były one proste ;-), gdyż na koniec uczyliśmy się rysować i wyklejać klucz wiolinowy. Uczestnicy kółka za całoroczna pracę otrzymały pamiątkowe dyplomy z kluczem. Życzymy miłych i ... muzycznych  wakacji!

s. Margerita i s.Franciszka

GALERIA 

W niedzielne popołudnie, 26 czerwca, odbył się Przedszkolny Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięły dzieci i absolwenci naszego przedszkola wraz z rodzicami i rodzeństwem, a także dyrekcja i nauczyciele przedszkola. Była to I edycja Rajdu zorganizowana w roku jubileuszowym przedszkola.

Trasa wiodła ścieżkami Rezerwatu Jata w Żdżarach, gdzie na początku naszej rowerowej przygody policjant z Powiatowej Komendy w Łukowie (tata Oskara) przeprowadził dla dzieci konkurs o zasadach bezpieczeństwa. Oczywiście dla wszystkich były upominki rzeczowe - akcesoria  rowerowe, piśmiennicze i książeczki "Poradnik Gabrysi i Kajtka o bezpieczeństwie", które ufundowały PZU oraz Komenda Policji.

Tempo jazdy było różne, bo różnorodny był wiek uczestników – od 4-latków po osoby w średnim wieku. Jak to w każdym rajdzie bywa tak i u nas grupka „uciekinierów” prowadziła resztę peletonu, oczywiście pod bacznym okiem pani leśnik - mamy Roberta, która prowadziła nas bezpiecznie po ścieżkach rezerwatu.

Pierwszy przystanek miał miejsce przy oczku wodnym, gdzie wyglądaliśmy żółwi. Kolejny - przy pomniku żołnierzy AK, gdzie wysłuchaliśmy krótkiej historii opowiedzianej przez tatę Hani oraz Wojtusia i po krótkim odpoczynku wróciliśmy pod wiatę przy parkingu. Tam czekało na nas rozpalone ognisko, gdzie upieczoną kiełbaską i różnymi smakołykami - przywiezionymi przez rodziców naszych przedszkolaków - zaspokoiliśmy nasz wzmożony wysiłkiem apetyt. Po gorącym posiłku, najmłodsi uczestnicy ruszyli do wspólnych zabaw na „łonie natury”. Oprócz przepięknej, słonecznej pogody towarzyszyły nam radosne śmiechy :-)

Dziękuję wszystkim za udział i za wspólnie spędzone niedzielne, już wakacyjne, popołudnie. Nadleśnictwu Łuków dziękuję za udostępnienie miejsca i przewodzenie naszej wyprawie, a Policji z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie za przeprowadzenie konkursu.

GALERIA

PODLASIE 24

Wspólnota łukowska, nr 27 (598), s. 16

Echo katolickie

Uroczystą Mszą św. celebrowaną w piątek (24 czerwca) przez ks. Marka Andrzejuka w kościele pw. Matki Kościoła dziękowaliśmy Panu Bogu za kończący się rok szkolny. Prosiliśmy też o błogosławieństwo dla dzieci kończących nasze przedszkole...

GALERIA

 

Dzisiejsze przedpołudnie (24 czerwca) grupy 6 i 5-latków spędziły w kinie, gdzie wybrały się film pt "Dzielny kogut Maniek". Film opowiadał historię sympatycznego małego koguta Mario o wielkich marzeniach. Mario wiódł spokojne życie, aż do pewnego dnia, gdy podstępny rolnik doprowadził gospodarstwo na skraj ruiny. Mały kogucik wraz z ekipą przyjaciół z kurnika stanął w obronie rodzinnego domu i tak zaczęła się jego wielka przygoda...

Dzisiejszego popołudnia (23 czerwca) w grupie "Gwiazdeczek" dzieci żegnały dwie koleżanki: Zosię i Olę idące od września do szkoły idą do szkolnej "zerówki" i podsumowaliśmy mijający rok szkolny.  Absolwentki otrzymały pamiątkowe upominki, a pozostałe dzieci dyplomy i małe niespodzianki. Wszystkie 5-latki "zdały" do następnej grupy. Uwieńczeniem tej uroczystości był pyszny „gwiazdeczkowy” tort zrobiony przez mamę Wiktorii ze szczególną dedykacją dla naszych absolwentek. 

BARDZO DZIĘKUJEMY Pani Monice za tort!

Oli i Zosi dziękujemy za trzy lata wspólnej zabawy i nauki. Życzymy bożego błogosławieństwa. Zapraszamy do nas, gdy tylko będziecie miały na to ochotę.

 Wszystkim Rodzicom dziękujemy za cały miniony rok, za wspaniałą współpracę.

 s. Marlena i p. Iwona 

GALERIA

Projekt "W baśniowej krainie" w grupie 5-latków został zakończony pomyślnie. Zrealizowaliśmy wszystko, co zostało zaplanowane. Rodzice chętnie włączali się w czytanie bajek dzieciom w przedszkolu, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Punktem kulminacyjnym był quiz dla dzieci "Jaka to bajka?" oraz wspólnie wykonana książka przez chętne rodziny. Na tych, którzy podjęli wysiłek "napisania" bajki, czekały nagrody. Oczywiście, prawie wszystkie bajki zostały już przeczytane... Gratulujemy ciekawych pomysłów. 
Wykonane książeczki można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w szatni ;-)

s. Marlena

GALERIA

Późnym popołudniem 22 czerwca rodziny dzieci kończących przedszkole zgromadziły się na sali gimnastycznej, by uroczyście zakończyć roku szkolny.
Po przedstawieniu pt. "Calineczka" wykonanym przez dzieci z grupy "Kropelek" i zatańczeniu poloneza przez tegorocznych absolwentów, nastąpiły podziękowania oraz wręczanie pamiątkowych dyplomów i upominków naszym najstarszym przedszkolakom...

GALERIA

Dzisiejszy, czwartkowy dzień (23 czerwca) obfitował w wydarzenia. Najpierw, przed południem, odbyło się pożegnanie najstarszej grupy - "0", zwanej "Kropelkami". W programie tej uroczystości było przedstawienie "Calineczka" w wykonaniu "0" , a po nim występy młodszych kolegów i koleżanek przygotowane specjalnie na tę okazję.
Po południu natomiast nasi mali aktorzy przedstawili tę samą inscenizację dla zaproszonych gości z innych placówek, którymi były dzieci z Domu Dziecka oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Miłosierdzia Wincentego a Paulo...

GALERIA